autorzy i liderzy CrEUro w naszym miesięczniku

  Justyna Luszyńska

 

Justyna jest dziennikarką Europejskiej Młodzieżowej Agencji Informacyjnej (EYIA) oraz należy do składu redakcji naszego miesięcznika. W redakcji pełni obowiązki zastępcy redaktora naczelnego. Należy do grupy młodych twórców, nominowanych do tytułu CrEUro, Kreatywny Europejczyk: Pozytywny, Kreatywny, Solidarny. 

 

 

Pisarka, magistra filologii angielskiej, blogerka, pomysłodawczyni i współrealizatorka projektu Listy Nasze do Was (www.pisadlo.pl). 
 

Od 2016 roku związana aktywnie z  miesięcznikiem WOBEC, wcześniej z Europejską Młodzieżową Agencją Informacyjną (EYIA). Obecnie redaktorka w miesięczniku KREATYWNI. Laureatka konkursów literackich, dwukrotna członkini jury Ogólnopolskiego Konkursu im. Bolesława Prusa. 

Od 2018 roku prowadzi stronę oraz autorski projekt "Listy nasze do Was". Swoją twórczość publikuje również na Instagramie (https://www.instagram.com/pisadlo.pl/). Równolegle prowadzi również konto, w którym dzieli się swoją wiedzą na tematy związane z samym pisaniem, tworzy miejsce do dyskusji i nauki dla początkujących autorów (https://www.instagram.com/wydajcie_mnie/).   

Została nominowana do grupy CrEUro — Kreatywny Europejczyk: Pozytywny, Kreatywny, Solidarny.

Napisała w sumie dziesięć powieści, dwa zbiory opowiadań, około dwustu wierszy i sztukę. Gdy nie pisze, to jakby nie oddychała. Cały czas stara się edukować w tej dziedzinie oraz dzielić zdobytą wiedzą. Do tej pory wydała m.in. powieść "Będę czekać całą noc", zbiór opowiadań "Nie kochałeś mnie najpiękniej", a także tomik wierszy "Nie będziesz pamiętać". 

Feministka, wkrótce mieszkanka domu na kółkach, którym zamierza wyjechać w świat. Uwielbia filmy kostiumowe, zna prawie wszystkie piosenki Abby  i  mogłaby codziennie jeść pieczone bataty. Jest czytelniczym ślimakiem, jednak samo czytanie kocha. Jak to mówią — powoli do celu. To książki Jane Austen zainspirowały ją w wieku siedemnastu lat do napisania pierwszej powieści. Drugą wydała, ale cały czas powtarza, że od tamtej pory dużo się nauczyła i wkrótce pochwali się tym światu. 


  

Publikacje Justyny w naszym miesięczniku

 

graficzny identyfikator działu FELIETONY

Free Joomla! templates by AgeThemes | Documentation