Miesięcznik Społeczno-Kulturalny KREATYWNI (dawniej Mutuus) ISSN: 2564-9583
pozytywni-kreatywni-solidarni | positive-creative-solidarity |позитивная-творческая-солидарность 

Watykan, 20 X 2021 r.: mission impossible ++ / Ewa Drobek

   
Ta historia zaczęła się w pociągu, prawie trzy lata temu. Wracaliśmy z OSKKO z Zakopanego. Jednej z wielu konferencji na których byliśmy z projektem Żmichowska Śpiewa.
To właśnie wtedy, z burzy mózgów, wyłonił się Astor Piazzolla. Argentynski kompozytor, który połączył wirtuozerię gitarową Janek Pentz i niski, piękny głos Piotr Zubek. Materiał powstał, kiedy młodzi artyści ukończyli już Żmicho. Nasze drogi się jednak nie rozeszły, wręcz przeciwnie, relacja uczeń - nauczyciel przekształciła się powoli w przyjaźń. Wspieraliśmy się na koncertach i podczas produkcji kolejnych płyt Żmichowska Śpiewa.
Kiedy Piotr przyszedł do mnie z pomysłem - "Papież, argentyńczyk kocha Piazzolę, chcemy zaśpiewać i zagrać dla Papieża" - pomyślałam, że to żart. Ale, jak to ja, już kolejnego dnia doszłam do wniosku, że jeśli uczę młodzież nie poddawania się, to sama nie mogę się poddać, nawet jeśli misja wydaje się być z kategorii mission impossible ++
Zadzwoniłam do Damian Wyżkiewicz CM, którego poznałam podczas konkursu Nauczyciel Roku w Zamku Królewskim. To on, pomógł mi zdobyć pierwszy kontakt do Watykanu. Wszystko potem, mogę zamknąć w - szalony zbieg okoliczności i życzliwości ludzkiej wstrzasnietej, nie zmieszanej z moim uporem i byciem ogarniaczem życiowym z nosem do ludzi dobrych. Krótko mówiąc, kilkaset maili i parę łez dalej Piotr i Janek zaśpiewali dzisiaj dla Papieża Franciszka.
Zwiedziliśmy też Ogrody Watykańskie oraz daliśmy koncert na tarasie z widokiem na Wieczne Miasto.
Dzisiaj byłam prawdopodobnie najszczęśliwszym nauczycielem świata. Patrząc na moje nieustannie uśmiechnięte młode wilki, pozwoliłam wyostrzyć rzymskiemu słońcu piegi na nosie. Poczułam wszechogarniający spokój i widziałam jak chłopakom rosną skrzydła. Jak uwierzyli prawdziwie w to, że nie ma rzeczy niemożliwych i, że niezachwiana wiara w drugiego człowieka, pokora i pracowitość otwierają każde drzwi....
Jutro oddamy dobro, które dostaliśmy od wielu ludzi i wszechświata. Zagramy dla chorych i ubogich....
Być może jeden z najważniejszych koncertów projektu Żmichowska Śpiewa...
Jutro pogadamy też o nowych celach i marzeniach z kategorii mission impossible ++
(migawkę filmową powyżej publikujemy w zgodzie z poszanowaniem praw autorskich metodą osadzenia kodu z oficjalnej strony Piotra Zubka na Facebooku: https://www.facebook.com/piotrzubekoficjalnie )


Od redakcji:

Przypomnijmy, że koncert Janka i Piotra z okazji 100 rocznicy urodzin Astora Piazzolli publikowaliśmy w 49 numerze naszego miesięcznika:
https://e-kreatywni.eu/index.php/piazzolla-duo-zubek-pentz-online-w-la-bohemee
 
Free Joomla! templates by AgeThemes | Documentation