Miesięcznik Społeczno-Kulturalny KREATYWNI (dawniej Mutuus) ISSN: 2564-9583
pozytywni-kreatywni-solidarni | positive-creative-solidarity |позитивная-творческая-солидарность 

Drogi Pisarzu: zdobądź karty pracy, wesprzyj Ukrainę / Justyna Luszyńska

od redakcji:
Gorąco rekomendujemy inicjatywę związanej z naszą redakcją Justyny, którą zainicjowała na swoim blogu: PISADŁO.PL 


Nie lubię bezczynności.

Dlatego szybko podjęłam decyzję o tym, że chciałabym w jakiś sposób wesprzeć Ukraińców. I przyszło mi do głowy, że mogę to zrobić. Nie tylko w taki sposób, w jaki robiłam to do tej pory, lecz również jako pisarka.

Pomysł o kartach pracy siedział mi na ramieniu już od jakiegoś czasu, ale rozpętana przez Rosję wojna sprawiła, że ten koncept wkroczył wreszcie na odpowiedni tor. Postanowiłam, że karty powstaną i trafią w pisarskie ręce, ale dochód z ich sprzedaży nie trafi do mnie. Trafi do Ukrainy.

Co Wam oferuję?

Stworzyłam dwa kwestionariusze: pierwszy z nich to Kwestionariusz Postaci. Dzięki niemu skonstruujesz pełnowymiarowych bohaterów. Nie tylko zaplanujesz, jaki będą mieć kolor włosów i oczu, ale również stworzysz dla nich konflikt wewnętrzny. Ten zaś uczyni ich ciekawszymi oraz łatwiejszymi do utożsamienia się.

(Więcej o konflikcie wewnętrznym przeczytacie u mnie na INSTAGRAMIE  @wydajcie_mnie)

To 21 stron, dzięki którym pochylisz się nad swoimi bohaterami i dokładnie przemyślisz, dlaczego WŁAŚNIE TA POSTAĆ poprowadzi Twoich przyszłych czytelników przez tę podróż.

Ale to nie wszystko!

W zestawie jest również kwestionariusz budowania fabuły na podstawie trzyaktowej struktury powieści. I to ze szczególnym uwzględnieniem konfliktu wewnętrznego bohatera.

Dzięki temu znajdziesz dokładną rozpiskę, krok po kroku, jak zbudować akcję swojej powieści. Nie będą to jednak tylko polecenia. Każdy z punktów dokładnie opisuję, aby odbiorcy mieli świadomość, co robią i dlaczego.

Ten kwestionariusz liczy 41 stron!

41 stron, w których tłumaczę poszczególne kroki, z uwzględnieniem wewnętrznej podróży, jaką przebywają nasi bohaterowie. Ponadto, zawieram w nich przykłady z filmu oraz literatury, a także pytania pomocnicze, które podpowiedzą, jakie kwestie poruszyć w każdej części powieści.

Jak zdobyć te karty?

Nic prostszego!

  1. Wystarczy wejść w link: https://pomagamukrainie.gov.pl/chce-pomoc/prywatnie/pomoc-finansowa  wybrać interesującą nas formę pomocy, a następnie wpłacić na nią nie mniej niż 29 zł. Tak, na dowolnie wybraną przez Was zbiórkę. Możecie pomóc w taki sposób, jaki najbardziej do Was przemawia.

  2. Następnie prześlij dowód wpłaty na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. – prosto do mnie. Ja zaś odeślę wiadomością zwrotną karty pracy.

  3. Kwota 29 zł obejmuje zarówno Kwestionariusz Postaci, jak i karty ze strukturą trzyaktową.

I już!

UWAGA: Jeden drobiazg. Karty nie są wysyłane automatycznie. A to znaczy, że to ja sprawdzam Wasze wiadomości i osobiście na nie odpisuję. Może się zdarzyć, że ze względu na to, nie zostaną przesłane od razu (bo mnie nie ma w domu, nie mam dostępu do komputera, itp). Chociaż jeszcze nikt nie czekał na nie długo. Robię, co mogę, żeby dotarły do Was jak najszybciej!

Dziękuję za Twoje wielkie serce! Takie drobne gesty dobroci sprawiają, że czynimy świat choć odrobinę lepszym!


Licencja Creative Commons
Ten utwór jest dostępny na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa - Użycie niekomercyjne - Bez utworów zależnych 4.0 Międzynarodowe. za: http://pisadlo.pl/drogi-pisarzu-zdobadz-karty-pracy-wesprzyj-ukraine/felietony/

Free Joomla! templates by AgeThemes | Documentation