Miesięcznik Społeczno-Kulturalny KREATYWNI (dawniej Mutuus) ISSN: 2564-9583
pozytywni-kreatywni-solidarni | positive-creative-solidarity |позитивная-творческая-солидарность 

Warsztaty: AKTYWNA MŁODZIEŻ / Weronika Glinka

 Obecnie w szkołach średnich Gdańska rozpoczynamy serię naszych warsztatów dla naszych rówieśników. Poniżej tekst informacji jaką rozesłaliśmy po szkołach.

Kim jesteśmy?

Jesteśmy młodzieżowymi Stowarzyszeniami, Forum Młodzieży Polskiej (nr KRS: 0000850685, NIP: 5833403687, REGON: 386751773) oraz Ogólnopolska

Federacja Młodych (nr KRS: 0000798553, NIP: 8631703726, REGON: 38409083000000). Naszą misją jest integracja młodzieży, promocja postaw przedsiębiorczych, upowszechnianie i wspieranie edukacji rówieśniczej, kultury dyskusji oraz edukacja obywatelska. Chcemy zaznaczyć, iż nasze działanie jest całkowicie apolityczne.

Przedmiot sprawy

 Zwracamy się z uprzejmą propozycją przeprowadzamy szkołach bezpłatne warsztataty nt. “Aktywna Młodzież - czy angażują się tylko idealiści? Jak rozwinąć skrzydła i zacząć działać?”

 Cel warsztatów

Wyżej wymienione warsztaty mają na celu przekazanie młodzieży poczucia odpowiedzialności za siebie i swoje otoczenie oraz uświadomienia, iż każdy z nich może zmienić siebie lub środowisko, w którym się znajduje poprzez zwykłe, codzienne działania. Ponadto pragnęlibyśmy zachęcić uczniów do podejmowania inicjatyw również na większą skalę.

Młodzież po zakończonych warsztatach, będzie zmotywowana do zaangażowania się w różnego rodzaju aktywności, a przez to do poszerzania swoich umiejętności, doświadczenia oraz pozytywnego wpływania na lokalne środowisko.

Warsztaty realizują również cele statutowe:

  • promowanie postaw przedsiębiorczych wśród młodzieży;

  •  promocji rozwoju osobistego wśród młodych ludzi.

 

Treść warsztatów

 Warsztaty mogą wystąpić w dwóch wariantach - wybór planujemy pozostawić uczniom danej klasy.

 

  • Wariant interaktywny - polegający na angażowaniu uczestników zajęć w dużym stopniu.
    Docelowo, pierwsza forma ma być forum dyskusyjnym, wspartym użyciem innowacyjnej platformy mentimeter, pozwalającej uczestnikom na sprawne udzielanie odpowiedzi na pytania za pomocą ich smartfonów, które następnie wyświetlą się na prezentacji.

  • Wariant klasyczny polegający na wykładzie, w którym uczniowie oczywiście mogą zadawać pytania i wchodzić z nami w dyskusję czy polemikę. Zaznaczamy, iż zajęcia nie ucierpią merytorycznie z powodu zmiany metodyki. Utworzyliśmy go ze świadomością, iż niektórzy uczniowie (klasy) mogą nie chcieć wypowiadać się na forum, a przez to przeprowadzenie wariantu pierwszego stanie się znacznie trudniejsze, co mija się z celem warsztatów.

Prowadzący

 Prowadzącymi - w liczbie dwóch - w myśl idei “młodzi dla młodych” byliby rówieśnicy uczniów. Jesteśmy przekonani, że ułatwi to kontakt z uczestnikami oraz podniesie jakość warsztatów.

 Oczywiście, każdy z prowadzących posiada odpowiedni zasób wiedzy i umiejętności, wynikający z autopsji, polegającej m.in. na działalności społecznej. Szczegóły możemy zaprezentować na Państwa żądanie.

 

Detale techniczne

 Do przeprowadzenia warsztatów będziemy potrzebyjemy jedynie 40 minut oraz salę lekcyjną z działającym rzutnikiem. Pozwalamy sobie zasugerować, aby warsztaty odbyły się przede wszystkim z klasami, które mogłyby wykazać zainteresowane niniejszą tematyką. W tym celu chcielibyśmy przeprowadzić ankietę na forum gospodarzy, jakim jest grupa w aplikacji messenger. Warto również zaznaczyć, że zamierzamy dotrzeć do dużej liczby osób, spełniając przy tym wszelkie standardy sanitarne, będąc świadomymi obecnej sytuacji epidemiologicznej.

 

 


Licencja Creative Commons
Ten utwór jest dostępny na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa - Użycie niekomercyjne - Bez utworów zależnych 4.0 Międzynarodowe.

 

Free Joomla! templates by AgeThemes | Documentation