Miesięcznik Społeczno-Kulturalny KREATYWNI (dawniej Mutuus) ISSN: 2564-9583
pozytywni-kreatywni-solidarni | positive-creative-solidarity |позитивная-творческая-солидарность 

obecnie numer 30 jest REDAGOWANY, jego redakcja zostanie zamknięta w dniu 5 sierpnia 2019 r.
  >>> w układzie tematycznym
  >>> w układzie chronologicznym
  >>> w układzie alfabetycznym 
  >>> popularność

  >>> zobacz wcześniejsze numery

Mistrzowie / Dagmara Leszkiewicz

   Siadałam do tego tekstu kilka razy. Miałam już coś napisane ale nie mogłam tego dokończyć. Aż w końcu nie mogąc znaleźć nowego i dobrego tematu, postanowiłam napisać o czymś o czym się bardzo rzadko pisze - o spadku formy.

   Trudnimy się różnymi rzeczami, mamy swoje zajęcia i profesje. Można powiedzieć, że dąży się do mistrzostwa. Są jednak momenty kiedy mistrzowie zastanawiają się nad sensem swoich działań, nad tym czy chcą to dalej kontynuować,czy są w tym dobrzy. To jest ten moment gdzie mistrzowie nie mają na nic siły, marzą ale coś ich blokuje. Osobiście nie znoszę takich momentów, są beznadziejne i trudne. Często towarzyszy temu niekorzystna sytuacja w życiu prywatnym, zmęczenie i rozdrażnienie. Ciężko jest zmotywować się do czegokolwiek, wstać i przestać przeglądać profile tych, którzy są w stanie odwrotnym do naszego. Podsumowując :  bardzo trudny do zniesienia okres.

  Teraz ktoś pomyśli: “ No dobrze ale jak w takim razie to pokonać ? .” Ja wtedy po prostu odpowiem : “ Nie wiem”. Mi osobiście pomagają podróże i momenty, w których cieszę się z jakiegoś projektu. Bogu dzięki każdy z nas jest inny, i przez to mamy inne sposoby na rozwiązanie problemu. Jest to stan, który przejdzie jednak musimy też włożyć trochę pracy od siebie, żeby się przełamać. Dokładnie tak samo mają i robią (tak mi się wydaje) mistrzowie. Numery numer jeden w sporcie (Kamil Stoch), w nauce ( Maria Skłodowska - Curie), w walce o prawa człowieka (Janusz Korczak, Janina Ochojska czy Manal asz- Szarif, Papież Franciszek), w biznesie,dziennikarstwie i sztuce .

   Pisząc ten artykuł jest mi niesamowicie ciężko. Zaznaczam, że to o czym mówię to nie jest lenistwo a kryzys do którego KAŻDY MA PRAWO.  Jednak jak prawdziwi mistrzowie trzeba walczyć o siebie. o swoje marzenia, pasje i cele . Moja ulubiona metoda jest wyrozumiała ale też motywująca.

Step by step, krok po kroku.

Dlaczego ?

Dlatego, że jesteśmy MISTRZAMI.

Free Joomla! templates by AgeThemes | Documentation