Miesięcznik Społeczno-Kulturalny KREATYWNI (dawniej Mutuus) ISSN: 2564-9583
pozytywni-kreatywni-solidarni | positive-creative-solidarity |позитивная-творческая-солидарность 

numer 38 jest obecnie redagowany i zostanie zamknięty w dniu 1 kwietnia 2020 r.
  >>> w układzie chronologicznym
  >>> w układzie alfabetycznym 
  >>> popularność

  >>> zobacz wcześniejsze numery

Czy koronawirus uśmiercił dotychczasową szkołę? : Webinar Fundacji EFC

Przepis na wspaniałe wakacje - „Kreatywne Wakacje” z Fundacją EFC ...Jak podaje ONZ, z powodu pandemii koronawirusa, w zaledwie kilka tygodni zamknięto szkoły w 191 krajach, a w domach zostało ponad półtora miliarda uczniów i studentów. Czy kryzys na zawsze zmieni edukację?

Jeżeli tak to w jaki sposób? Jaka będzie rola młodych ludzi w nadchodzących zmianach? O tym porozmawiamy na pierwszym webinarium Fundacji EFC z udziałem naukowców, nauczycieli i młodzieży.

Moderatorem dyskusji:
Andrzej Piękoś - pedagog specjalny, edukator, twórca narzędzi i programów edukacyjnych, trener, od lat pracujący ze stypendystami EFC.

Goście:

dr Piotr Podemski - wykładowca UW, badacz edukacji historycznej od włoskiego faszyzmu do współczesności. Jest stypendystą Komisji Fulbrighta, Europejskiego Instytutu Uniwersyteckiego i University of Notre Dame. Egzaminator matury międzynarodowej i ekspert w międzynarodowych projektach edukacyjnych, m.in. Rady Europy.

dr hab. Przemysław Sadura - adiunkt w Instytucie Socjologii UW. Interesuje się relacjami państwa i struktury klasowej w obszarach różnych polityk publicznych. Obecnie bada funkcjonowanie imigrantów w angielskim systemie edukacyjnym. Opublikował między innymi „Style życia i porządek klasowy w Polsce” (Scholar 2012, wspólnie z Maciejem Gdulą) oraz „Państwo, szkoła, klasy” (Wydawnictwo Krytyki Politycznej 2018).

Patrycja Bartylak - tegoroczna maturzystka z 2LO w Poznaniu, stypendystka EFC. Działa aktywnie jako wolontariuszka m.in. w Szlachetnej Paczce, organizacji YFU oraz HOLIS. Jest absolwentką Civic Up! Academy, szkoły letniej dla młodych liderów. Aktualnie uczestniczy w programie PoleDziałałania w ramach, którego wraz z przyjaciółką tworzy projekt społeczny zajmujący się tematyką osób z niepełnosprawnościami wzroku.

Mikołaj Witoński - laureat XXXI Olimpiady Filozoficznej, współorganizator happeningu w ramach Trójmiejskiego Protestu Klimatycznego oraz akcji Trójmiasto Solidarnie ze Strajkiem Nauczycielek i Nauczycieli. Współpracował przy organizacji Marszu Ponad Podziałami, który w lutym 2019 roku w Gdańsku zgromadził 1,5 tysiąca młodych ludzi. Należy do grupy aktywistów Młoda Zaraza, która powstała w wyniku połączenia Trójmiejskiego Strajku Klimatycznego, Strajku Uczniowskiego i grupy Młodzi ponad podziałami.

Free Joomla! templates by AgeThemes | Documentation